Dla osób zarejestrowanych na Konferencję

warsztaty

Nasza konferencja, to nie tylko szereg inspiracji, wiedzy oraz wymiany doświadczeń. Chcemy ukoić nie tylko Wasze żądne rozwoju i nowych rozwiązań umysły, ale zadbać także o Wasze wspaniałe ciała! Wraz ze specjalistkami/pasjonatkami będącymi również gośćmi naszej konferencji, zaplanowałyśmy szereg warsztatów, na których będziecie mogły odetchnąć, odprężyć się, a być może także na nowo rozpoznać siebie i swoje ciało w ruchu! Poniżej znajdziecie opis dostępnych warsztatów.

Bezpłatne warsztaty dostępne są dla osób zapisanych na Konferencję poprzez serwis Evenea – do wyczerpania limitu miejsc. 

Ze sceny głównej poprowadzone będą warsztaty z podstaw tańca brzucha oraz warsztaty z medytacją prowadzoną, które są dostępne dla każdego uczestnika/

Dodatkowo na antresolach będzie prowadzonych pięć warsztatów, na które należy się zapisać. Link do zapisów będzie udostępniony osobom zapisanym na Konferencję.  Liczba miejsc jest ograniczona i obowiązuje kolejność zapisów do wyczerpania limitu miejsc. Jedna osoba może zapisać się tylko na jeden warsztat na antresoli.

Zapisując się na warsztaty potwierdzasz, że twój stan zdrowia pozwala na wzięcie w nich udziału oraz że zapoznałeś się z Regulaminem Wydarzenia.

Poniżej znajdziecie opis poszczególnych warsztatów.

PRAKTYKA ODDECHOWA „WSŁUCHAJ SIĘ W CISZĘ I W SERCE”

Anna Klim

Kochane Kobiety!

Zapraszam Was do wspólnej praktyki oddechowej, gdzie być może po raz pierwszy lub kolejny, ale w innym wymiarze poczujecie swój oddech. Będziemy wsłuchiwać się w naszą Wewnętrzną Ciszę i głos naszego Serca. W łagodności oddechu poczujecie jego siłę. W rozmiarze oddechu poczujecie jego intensywność i nieograniczone możliwości. Ale najbardziej poczujecie Siebie.

Podczas wspólnej praktyki:

– nauczysz się kontaktu z ciałem poprzez oddech,

– rozczytywania wewnętrznych komunikatów oddechu,

– doświadczysz czym jest głębokie słuchanie,

– nauczysz się słuchać siebie samego.

Czego możesz się spodziewać po praktyce?

– głębszego odczuwania swojego ciała i przestrzeni poza ciałem,

– umiejętności zatrzymania się w chwilach chaosu i dużej intensywności działań,

– subtelnego wyczucia gdzie jest Twój środek i Twoja wewnętrzna cisza,

– nieograniczonych możliwości oddechu, jeśli tylko pozwolisz sobie puścić kontrolę.

Praktyka, którą wspólnie wykonamy jest bardzo łagodna i nie trzeba mieć doświadczenia, aby w niej uczestniczyć. Jeżeli będzie to Twój pierwszy kontakt ze świadomym oddychanie, to będzie mi niemiernie miło Ci towarzyszyć. Jeżeli masz w oddechu swoją ścieżkę, to chętnie z Tobą przejdę kawałek.

Praktyka opiera się książce Michała Godlewskiego „Inteligencja Oddechu” 7 praktyk wytchnienia, natchnienia i mocy Duszy w czasach zajętości, obojętności i wypalenia – zajrzyj tam koniecznie.

Po praktyce:

– pij dużo wody, daj sobie czas na integrację. Obserwuj siebie i odczuwaj.

Wskazówki dla uczestników:

– ubierz się wygodnie, zadbaj o komfort ciała. Praktykę będziemy wykonywać na krzesłach lub matach, w pozycji siedzącej,

– do praktyk oddechowych nie ma przeciwwskazań (jednak jeżeli masz kłopoty z ciśnieniem, przyjmujesz leki na serce lub inne, bądź ostrożniejsza)

– w miarę możliwości nie jedz wcześniej, metabolizm odsuwa Cię od praktyki,

– używki niewskazane (kawa wchodzi 🙂 )

– praktykę wykonamy z delikatnością i uważnością na całość grupy.

Do spotkania w oddechu,

Ania

„Świadomość podświadomości – wzorce, które mam i przekonania, które mną kierują”


Anna Kazibudzka & Patrycja Dębska

O czym będzie?

Jeśli chcesz się rozwinąć, ale ciągle coś Cię blokuje lub zmienić, ale jak z przyrzeczeniem noworocznym, kończy się na chęciach, zapraszamy Cię na nasz warsztat.

Będziemy rozmawiać o schematach, wzorcach, modelowaniu i przekonaniach, które tkwią w nas tak głęboko, że nie zdajemy sobie z nich sprawy i jednocześnie są tak silne, że wpływają niemal na wszystkie nasze decyzje i wybory.

Skąd się biorą, jak je odkryć i wreszcie, jak sobie z nimi radzić powiemy podczas warsztatu. Chcemy, abyś wyniosła dla siebie jak najwięcej, więc oprócz krótkiej części teoretycznej będziemy ćwiczyć tak, żebyś poczuła co chcesz lub potrzebujesz w sobie zmienić, aby ruszyć do przodu.

Mamy nadzieję, że nasz warsztat będzie dla Ciebie pierwszym lub kolejnym krokiem na wspaniałej drodze do samorozwoju.  

Jak się przygotować?

– najważniejszy jest otwarty umysł i pozytywne nastawienie😊,

– ubierz się jak chcesz, będziemy siedzieć na kanapach lub wygodnych krzesłach,

– do dyspozycji będą kartki i długopisy chyba, że masz swój ulubiony notatnik, w którym będziesz zapisywać własne przemyślenia, czy spostrzeżenia.

Kto prowadzi?

Anna Kazibudzka – od 12 lat trener rozwoju osobistego specjalizująca się w tematyce związanej z teorią osobowości (prowadzi szkolenia dla menadżerów i zespołów pracowniczych, ale pracuje również z klientami indywidualnymi), przedsiębiorca, mama, pasjonatka majsterkowania, fundatorka Fundacji Growart.

Shanti | Patrycja Dębska 

Przedsiębiorczyni, Edukatorka aromaterapii, prowadząca warsztaty dla kobiet TWORZONE Z SERCA 

Współwłaścicielka marki SOULSISTERS , pracuje z przekonaniami PRZEKONAJ SIĘ I …UWOLNIJ 

Trening “BODYART®” - 30 minut

Ola Kijeńska

Prowadzi Ola Kijeńska, BODYART® Polska. Fizjoterapeutka, managerka, trener odnowy biologicznej, od 20 lat stoi na macie jako instruktor fitness. Miłośniczka ruchu z nurtu body&mind. Trener BODYART®, aerial jogi, pilatesu, szkoleniowiec DEEPWORK®.  Twórca marki odzieżowej VILQ. Współwłaścicielka Harmonii Ciała. Kontakt: harmoniacialastudio@gmail.com, tel. 518550825

BODYART® jest jednym z najbardziej docenianych holistycznych treningów funkcjonalnych i formą fitness z nurtu Body & Mind. Umożliwia praktykę każdemu, prowadząc do odnajdywania psychicznej i fizycznej harmonii.

BODYART® to holistyczny trening, który wpływa zarówno na ciało, jak i umysł.

Istotną rolę w BODYART® stanowi oddech. Oddychanie zespala wysiłek fizyczny i świadomość psychiczną. Ponadto BODYART® opiera się na teorii Yin i Yang oraz teorii 5-ciu żywiołów. Te dwie kontrastujące ze sobą siły Yin i Yang wykorzystuje się, aby umożliwić swobodny przepływ energii – co stanowi cel każdego treningu.

Korzyści: Lekki trening, pobudzający energię, idealny jako krótka przerwa między kolejnymi spotkaniami w trakcie konferencji.

Jak się przygotować: Wygodny strój, ćwiczymy bez butów lub na boso, nie musisz mieć swojej maty. Nie martw się, na pewno się nie spocisz 🙂

Czas trwania: 30 minut

Młodość i witalność – Joga Kundalini i Joga Twarzy

Joga twarzy: Zuzanna Kasztelan – Suzi Sofi

Joga Kundalini: Kasia Czajkowska

Serdecznie zapraszamy na warsztat łączący dwie formy jogi, które tworzą duet idealny na drodze do zadbania o zrelaksowany i piękny wygląd skóry, oraz wewnętrzną witalność.

Zaczniemy od praktyki Jogi Twarzy. To naturalny sposób na zachowanie młodego i zdrowego wyglądu. Niesie za sobą takie dobrodziejstwa jak poprawę owalu twarzy, redukcje zmarszczek, dotlenienie i odżywienie skóry.

Podczas warsztatu dowiesz się jak skutecznie go wykonywać, tak, aby mógł Ci służyć przy codziennej pielęgnacji, a także:

– popracujesz z odpowiednią postawą ciała,

– dowiesz się więcej o własnych nawykach w obrębie mięśni mimicznych,

– nauczysz się sposobów na zachowanie świeżego wyglądu skóry,

– zobaczysz twarz jako mapę sfer refleksologicznych,

– poznasz takie techniki jak: masaż wuchu, masaż tanaka, masaż regeneracyjny.

Kiedy twarz będzie zrelaksowana, przejdziemy do pracy z ciałem.

Joga Kundalini jest cudowną formą praktyki, która dzięki pracy nad zrównoważeniem wewnętrznego systemu energetycznego, pomaga wydobyć nasz najwyższy potencjał. Pozwala otworzyć się na drogę pełną pasji, kreatywności i inspiracji, budzi w nas twórcze zasoby. W jej pobudzeniu pomaga praktyka, która jest połączeniem pozycji jogowych, medytacji, mantr, mudr, pranajamy i relaksacji. Zapraszamy Cię do wypróbowania na sobie, jak naturalnie, poprzez praktykę jogi, możesz pobudzić energię do działania i wewnętrzną moc kreatywności.

Joga Kundalini niesie za sobą także inne korzyści:
– wzmacnia układ odpornościowy i nerwowy
– reguluje układ hormonalny,
– daje poczucie spójności ciała, oddechu i emocji,
– uczy nas kontroli swojego umysłu,
– redukuje napięcie i stres,
– daje poczucie lekkości i szczęścia.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej warsztatowej podróży. Do zobaczenia na macie.

Wskazówki dla uczestników:

– przygotuj komfortowy dla Ciebie strój, najważniejsze, aby było Ci wygodnie, praktyka odbywa się na boso.

– do masażu twarzy warto przystąpić bez makijażu, podczas warsztatu będziemy pracowały z olejkami, więc jeżeli jesteś uczulona, lub twoja cera nie lubi tego produktu, oczywiście nie musisz go używać. Jeżeli masz cerę naczynkową lub trądzikową porozmawiaj z prowadzącą o bezpiecznych dla Ciebie technikach,

– maty, oraz wszelkie potrzebne akcesoria znajdziesz na miejscu

– warsztat będzie zachowany w atmosferze relaksacji i regeneracji, tak aby zapewnić Ci dalszy komfortowy udział w konferencji.

Warsztat prowadzą:

Joga twarzy: Zuzanna Kasztelan – Suzi Sofi

Od 8 lat instruktorka jogi w wielu nurtach. Nauczycielka oddechu, prowadząca koncerty wibracyjne i medytacje. Masażystka twarzy i stóp. Pasjonatka i propagatorka jogi twarzy.

Kontakt – tel. 601-895-658

Joga Kundalini: Kasia Czajkowska

Nauczycielka Jogi Kundalini w trakcie certyfikacji, współzałożycielka Sati Studio, pod swoją marką Trenerka Mentalności pomaga odkrywać i rozwijać osobisty potencjał w pracy z klientami indywidualnymi i biznesowymi, z wykształcenia psycholog biznesu.

Kontakt – tel. 797-592-066, kasia@satistudio.pl

WARSZTAT PODSTAWY TAŃCA BRZUCHA

Paulina Paluch – tancerka i instruktorka tańca orientalnego, właścicielka studia tańca NINDEI w Częstochowie. 

Warsztat to krótkie, rozgrzewkowe wprowadzenie do techniki tańca orientalnego (tańca brzucha) – najbardziej kobiecego tańca na świecie! Zaangażujemy nasze biodra akcentując nimi orientalne rytmy, spróbujemy płynnych fal w ciele i delikatnej pracy dłoni.

Z racji krótkiej formy zajęć i niedużej ich intensywności strój na zajęcia jest dowolny (choć najlepiej wygodny). Ćwiczymy boso, w skarpetkach lub w płaskich butach.

Przeciwwskazania do wzięcia udziału w zajęciach – problem z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa, biodrami i kolanami.

„Afirmacja Serca- Żyć pełnią życia.” – medytacja prowadzona

Joanna Będuch

Zapraszam Cię serdecznie do medytacji prowadzonej „Afirmacja Serca – Żyć pełnią życia” – złożonej z wyjątkowych afirmacji oraz pięknej muzyki 432 HZ. Jednak przede wszystkim wypełnionej pozytywnymi intencjami.

Nasze serce niesie wielką tajemną moc a zarazem energię, jakże prostą i oczywistą dostępną tu i teraz. To niczym portal łączący nas z bezwarunkową miłością  i prawdą – ale jest też bramą do poznania siebie i ukochania swojego życia i życia jego pełnią. To jedyne miejsce, które cię nie oszuka i nie zawiedzie.

Doświadczysz koherencji  – twój spokojny rytmiczny oddech połączony z biciem serca przyniesie ci spokój i relaks. Łącząc ten stan z uważnością doprowadzisz swoje emocje do równowagi i poczucia głębokiego zadowolenia. Poczujesz, że można żyć pełnią życia.

Czas trwania ok. 20 min.

Czego potrzebujesz aby móc się w niej zanurzyć?

Przede wszystkim dobrej intencji – otwartego umysłu, chęci poznania, doświadczania
i nieoceniania.

Dlatego ubierz się wygodnie. Medytacja będzie odbywać się w pozycji stojącej lub siedzącej. W obuwiu lub na boso wybierzesz dla siebie odpowiednią pozycję.

Następnie poddasz się fali i popłyniesz z nurtem jaki przyniesie piękna muzyka i słowa  przygotowane dla tej medytacji. Pamiętaj, że to co doświadczasz to tylko twoje, ale połączone w jednym polu świadomości z innymi, którzy również doświadczają w tym samym czasie tej niezwykłej energii,  pozwoli na taniec tejże świadomości.

To tylko tyle i aż tyle.

Zapraszam Cię do wyjątkowej podróży w przestrzeń swojego serca. 
Z wielkim szacunkiem,

Joanna

Warsztat prowadzi:

Joanna Będuch – instruktorka medytacji, nauczycielka jogi (w nurcie hatha joga, vinyasa joga, yin joga), międzynarodowa instruktorka BODYART®, Pilatesa oraz Aerial Jogi. Organizatorka eventu „Joga na śniadanie”. Założycielka  studia online „MEISÔ studio – body & soul”, które powstało z myślą o pielęgnowaniu równowagi i harmonii w każdym z Nas.
Tel. kontaktowy: 601581013

Trening Pilates Emotions Flow – 30 minut

Joanna Będuch

Prowadzi Joanna Będuch – nauczycielka jogi (w nurcie hatha joga, vinyasa joga, yin joga), instruktorka medytacji, międzynarodowa instruktorką BODYART®, Pilatesa oraz Aerial Jogi – z wieloletnim doświadczeniem. Propagatorka jogi w Częstochowie – organizatorka wielu eventów jogowych w tym cieszącej się wielką popularnością od pięciu lat „Jogi na śniadanie”. Założycielka studia online „MEISÔ studio – body & soul, które powstało z myślą o pielęgnowaniu równowagi i harmonii w każdym z Nas.

Pilates Flow to trening rozciągający całe ciało ze szczególnym uwzględnieniem jego środkowej części. Prowadzony w rytm muzyki stanowi połączenie klasycznych ćwiczeń pilates z formami: flow motion, power chi, elementami yogi i stretchingu, w którym płynnie przechodzi się z pozycji w pozycję. Zajęcia o nieco szybszym i intensywniejszym tempie niż zajęcia pilates na macie. PILATES flow wzmacnia mięśnie nadając im ładny i smukły kształt – dbając o elastyczne i skoordynowane ciało.

Korzyści: Lekki trening, pobudzający energię, idealny jako krótka przerwa między kolejnymi spotkaniami w trakcie konferencji.

Jak się przygotować: Wygodny strój, ćwiczymy bez butów lub na boso, nie musisz mieć swojej maty. Nie martw się, na pewno się nie spocisz

Czas trwania: 30 minut

Kontakt: joannabeduch@gmail.com